HEARTLAND KIDS TRIATHLON
                        June 17, 2017 - Sebring, FL
               Race Timing: Sommer Sports - SommerSports.com
                        Race Director: Cherie Starr


                        * * * OFFICIAL RESULTS * * *
                       -----------------------------


                         * * * FEMALE AGE 6  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 DESIREE BASSETT          6 SEBRING FL               1    4:48    1  3:13    1   17:27    1   25:27    2  1:32    1    7:10    34:07 
    2 EVE MUNKITTRICK          6 SAINT PETERSBURG FL      2    5:09    2 55:07    2   20:42    2 1:20:56    1  1:17    2    9:20  1:31:33 

                          * * * MALE AGE 6  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 REEF MCMEEKING           6 ORMOND BEACH FL          1    2:59    3  3:38    1   12:36    1   19:13    1  1:15    1    5:56    26:23 
    2 KALEB GUERRERO FALCON    6 WEST PALM BEACH FL       2    3:43    2  3:08    2   16:22    2   23:12               3   24:17    31:08 
    3 DAVID PROFFITT           6 COCOA BEACH FL           3    5:13    1  2:57    3   17:23    3   25:33    2  1:46    2    7:17    34:35 

                         * * * FEMALE AGE 7  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 EDIE JOSEPH              7 PONTE VEDRA BEACH FL     1    3:13    2  1:54    2   12:53    1   17:59    1  1:09    1    5:14    24:21 
    2 DAKOTA BLANKENFELD       7 ARCHER FL                3    3:36    1  1:53    1   12:33    2   18:00    4  1:22    4    5:40    25:01 
    3 MARGARET STEPHENS        7 SEBRING FL              10    5:02    8  3:21    8   18:49    8   27:12    8  2:09                 26:25 
    4 MADDIE COMERFORD         7 LARGO FL                 5    4:03    5  2:39    3   13:03    3   19:43    3  1:18    3    5:31    26:31 
    5 GWYNETH HIGGINS          7 SAINT PETERSBURG FL      6    4:05    6  2:43    4   13:55    4   20:42               9   21:26    28:13 
    6 SOPHIA ROBERTS           7 VENICE FL                2    3:25    4  2:16    7   17:30    6   23:11    5  1:30    2    5:24    30:04 
    7 GENEVIEVE LATTO          7 SEMINOLE FL              9    4:21    7  3:00    5   15:03    5   22:23    6  1:37    6    6:19    30:18 
    8 CRICKIE REBACK           7 NORTH PALM BEACH FL      4    3:46    3  2:14    6   17:19    7   23:18    2  1:12    5    6:05    30:34 
    9 KAIA WICKSTROM           7 CLEARWATER FL            7    4:06    9  3:29   10   19:42    9   27:16    7  1:46    7    6:25    35:25 
   10 OLIVIA SNYDER            7 VENICE FL                8    4:16   10  4:19    9   19:33   10   28:07    9  2:32    8    7:39    38:17 

                          * * * MALE AGE 7  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 DANE MCCLELLAN           7 REDINGTON BEACH FL       1    2:52    1  1:51    1   11:26    1   16:09    1  1:09    1    4:48    22:05 
    2 BRADLEY ENGLISH          7 ORLANDO FL               4    3:46    3  2:14    2   12:40    2   18:39    2  1:09    2    5:23    25:10 
    3 DANIEL TISON             7 FORT MYERS FL            2    3:01    4  2:18    4   13:22    3   18:40    5  1:14    5    6:17    26:10 
    4 MASON HOWARD             7 NORTH PORT FL            5    4:32    5  2:19    3   12:51    5   19:40    3  1:12    3    5:36    26:27 
    5 LEONARDO MEDINA          7 TAMPA FL                 3    3:20    2  2:05    5   13:50    4   19:14    6  1:35    4    5:45    26:33 
    6 BRADY BEASER             7 CITRUS SPRINGS FL                     6 40:20    6   13:54    6   19:42    4  1:14    6    7:43    28:38 


                         * * * FEMALE AGE 8  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 ALEX PALEKAR             8 PARKLAND FL              1    2:47    1  1:35    1   11:21    1   15:42    1  0:54    2    4:43    21:18 
    2 MIA BRADLEY              8 ORLANDO FL               4    3:02    4  2:05    2   11:46    2   16:52    2  1:02    1    4:39    22:32 
    3 GIULIANA MEDINA          8 TAMPA FL                 2    2:49    2  1:51    4   12:56    3   17:35    5  1:19    4    5:12    24:05 
    4 ALEXIS BRIELMANN         8 LAKEWOOD RANCH FL        5    3:20    6  2:41    3   12:42    4   18:42    4  1:18    5    5:59    25:58 
    5 SOJI REBACK              8 NORTH PALM BEACH FL      3    2:58    3  2:01    7   18:16    5   23:15    3  1:09    3    4:45    29:07 
    6 LEAH HOLLER              8 VALRICO FL               6    4:19    5  2:22    6   17:55    6   24:36    7  1:38    6    6:34    32:47 
    7 CHLOE HOUSTON            8 MELBOURNE FL             7    4:53    7  4:04    5   17:34    7   26:31    6  1:23    7    6:48    34:40 

                          * * * MALE AGE 8  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 COLTON BLANKENFELD       8 ARCHER FL                1    2:04    1  1:31    1    9:40    1   13:14    2  0:57    1    4:02    18:13 
    2 KAI MCMEEKING            8 ORMOND BEACH FL          2    2:05    4  1:46    2   10:33    2   14:23    1  0:55    3    4:24    19:41 
    3 DYLAN SZYCH              8 NORTH PORT FL            3    2:21    5  1:53    4   11:06    3   15:19    3  1:00    2    4:15    20:32 
    4 REID HENSON              8 WINTER SPRINGS FL        4    2:44    2  1:41    6   11:16    4   15:41    5  1:05    6    5:00    21:45 
    5 COLIN MALONEY            8 TAMPA FL                 7    3:12    3  1:41    7   11:24    6   16:16    7  1:09    4    4:51    22:15 
    6 JACK GREENE              8 INDIAN ROCKS BEACH FL    5    2:47    7  1:55    5   11:08    5   15:48   12  1:32    7    5:19    22:38 
    7 PRYCE LESSEM             8 WESLEY CHAPEL FL        13    3:55    6  1:54    3   11:03    7   16:51    4  1:00    5    4:55    22:45 
    8 CONNOR DARROW            8 SEBRING FL               8    3:17    8  2:09    8   11:28    8   16:53   13  1:43    8    5:26    24:01 
    9 RAY HERNANDEZ            8 ORLANDO FL               9    3:21   10  2:22    9   12:54    9   18:36    8  1:16   12    5:58    25:50 
   10 MICHAEL RITACCO          8 LAKE PLACID FL          11    3:33    9  2:22   11   14:08   10   20:01    6  1:08   14    6:21    27:29 
   11 CALEB STEPHENS           8 CLERMONT FL             12    3:53   11  2:45   10   13:45   11   20:22   11  1:25   13    6:04    27:50 
   12 GIORGI HILGENBERG        8 VENICE FL               14    4:25   13  2:58   12   14:13   12   21:35    9  1:16   11    5:58    28:48 
   13 EVAN ROTTENBERGER        8 LUTZ FL                              16 30:04   13   16:38   13   24:33   10  1:21   10    5:48    31:41 
   14 ALEJANDRO PAREDES        8 WEST PALM BEACH FL       6    3:00   12  2:57   15   19:19   15   25:14   15  2:14    9    5:27    32:54 
   15 OLIVER HELGEMO           8 PUNTA GORDA FL          10    3:28   14  3:52   14   17:35   14   24:54   17  2:47   15    6:55    34:35 
   16 ELIJAH GRIFFIN           8 SEBRING FL                           17 31:00   17   21:22   17   30:01   14  2:09   16    7:44    39:54 
   17 ERIC HARMON              8 KISSIMMEE FL            15    4:35   15  5:03   16   20:12   16   29:50   16  2:28   17   10:37    42:54 

                         * * * FEMALE AGE 9  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 CONNIE CURTI             9 ORLANDO FL               2    2:08   11 11:44                 1   12:56    3  0:55    4    4:31    18:22 
    2 CHLOE SAGE MEASEL        9 PARKLAND FL              3    2:27    1  1:23    3   10:19    4   14:08    2  0:53    1    3:57    18:57 
    3 KIRA KIM                 9 WINTER SPRINGS FL        4    2:28    3  1:28    1    9:48    2   13:42    4  1:00    5    4:32    19:14 
    4 SAMANTHA PERRY           9 JACKSONVILLE FL          6    2:38    2  1:26    2   10:00    3   14:03    7  1:07    6    4:34    19:43 
    5 KENDRA HUET              9 WINTER SPRINGS FL        5    2:35    5  1:39    4   10:23    5   14:36    1  0:53    7    4:43    20:10 
    6 AUBREY OLSEN             9 SEMINOLE FL              7    2:38    4  1:34    5   10:28    6   14:39    5  1:03    3    4:30    20:11 
    7 SIENA BARRE              9 JACKSONVILLE FL          1    2:07    6  1:42    6   10:58    7   14:47    6  1:07    9    5:24    21:16 
    8 EMMA BRADLEY             9 ORLANDO FL               8    2:40    7  1:48    8   11:36    8   16:03   10  1:12    2    4:10    21:25 
    9 SAMANTHA CALAVETTA       9 PARKLAND FL              9    3:22    8  2:07    7   11:10    9   16:38    9  1:08   10    5:25    23:10 
   10 EVELYN BOWMAN            9 ORLANDO FL              11    3:31    9  2:12    9   12:00   10   17:41    8  1:08   11    6:06    24:54 
   11 MOLLIE WARREN            9 LAKE PLACID FL          10    3:29   10  2:25   10   12:34   11   18:27   11  1:52    8    5:23    25:41 


                          * * * MALE AGE 9  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 BROCK GLOVER             9 TAMPA FL                 2    2:08    2  1:24    1    9:26    1   12:58    5  1:01    3    4:02    18:00 
    2 JESSE ROBERTS            9 VENICE FL                1    2:02    3  1:28    4    9:57    2   13:26    2  0:53    1    3:56    18:14 
    3 LIAM MASEK               9 NORTH BAY VILLAGE FL     3    2:08    4  1:34    3    9:51    4   13:32    1  0:52    2    3:59    18:22 
    4 CALVIN GREGORY           9 WESLEY CHAPEL FL         8    2:41    1  1:22    2    9:27    3   13:29    9  1:14    5    4:43    19:24 
    5 BRAYDEN HOWARD           9 LITHIA FL                            14 27:44    6   10:47    6   15:19    3  0:57    4    4:31    20:46 
    6 LANDON MATSON            9 DADE CITY FL             4    2:22    6  1:47    7   11:06    5   15:14    7  1:06    8    5:01    21:20 
    7 RANSOM REBACK            9 NORTH PALM BEACH FL      9    2:41   10  2:04    5   10:46    7   15:31    4  1:01    7    5:00    21:31 
    8 NICHOLAS TISON           9 FORT MYERS FL            7    2:39    7  1:48    8   11:07    8   15:33   10  1:17   12    6:11    23:01 
    9 JOSHUA MELSOM            9 SAINT PETERSBURG FL      6    2:37    8  2:00   11   12:06   10   16:42    8  1:08   10    5:18    23:07 
   10 LOGAN HOWARD             9 NORTH PORT FL           13    3:54    5  1:43   10   11:29   11   17:05   12  1:26    6    4:56    23:26 
   11 KEVIN SULLIVAN           9 JACKSONVILLE FL          5    2:36    9  2:03    9   11:27    9   16:05   13  1:42   11    5:57    23:43 
   12 GRADY HOUSTON            9 MERRITT ISLAND FL       10    3:02   11  3:09   12   14:29   12   20:39   11  1:18   13    6:15    28:11 
   13 LUKE JENSON              9 OVIEDO FL               12    3:07   13  3:40   14   17:47   14   24:33    6  1:05    9    5:05    30:42 
   14 ANTHONY AVOLA            9 NAPLES FL               11    3:02   12  3:40   13   17:20   13   24:01   14  2:11   14    8:41    34:52 

                        * * * FEMALE AGE 10  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 CHARLOTTE JOSEPH        10 PONTE VEDRA BEACH FL     2    2:10    1  1:20    1    9:10    1   12:39    2  0:56    2    4:09    17:42 
    2 GIANNA APICELLA         10 WELLINGTON FL            3    2:14    2  1:21    2    9:23    2   12:58    3  0:58    1    3:50    17:45 
    3 REESE MCCLELLAN         10 REDINGTON BEACH FL       5    2:19    3  1:33    3    9:57    3   13:48    1  0:56    3    4:25    19:08 
    4 TAYLOR WASS             10 NORTH PALM BEACH FL      6    2:38    4  1:36    4   10:58    4   15:10    7  1:07    4    4:58    21:15 
    5 ARIANIS LOPEZ           10 PONTE VEDRA FL           1    2:10    5  1:39    5   11:25    5   15:12    8  1:08    6    5:18    21:38 
    6 JORDAN MCDANIEL         10 SEBRING FL               9    2:46    6  2:05    6   12:17    6   17:06    4  1:05    7    5:36    23:47 
    7 ISABELLA HUNTLEY        10 WEST PALM BEACH FL       8    2:44    8  2:20    7   12:31    7   17:34    6  1:07    8    5:39    24:19 
    8 OLIVIA LONCE            10 PORT CHARLOTTE FL       11    3:08    7  2:10   10   14:33   10   19:49    5  1:05    5    5:02    25:55 
    9 ARIANNA REED            10 VENICE FL                4    2:19    9  2:33    9   14:26    9   19:17    9  1:12    9    6:58    27:25 
   10 GRACIE TROY             10 SEBRING FL              12    3:42   10  2:34    8   12:42    8   18:57   11  1:23   10    7:24    27:43 
   11 ISABELLE RITACCO        10 LAKE PLACID FL           7    2:39   11  3:13   11   16:20   11   22:11   10  1:18   11    8:51    32:20 
   12 KYLIE TRAYNOR           10 PORT SAINT LUCIE FL     10    3:02   12  4:21   12   17:07   12   24:29   12  1:51   12   10:05    36:25 


                         * * * MALE AGE 10  * * *
               --------------------------------------------

                                                       Swim Swim    Trn1 Trans Bike Bike    Cum  Cum     Trn2 Trans  Run  Run    Finish
Place Name                   Age City/State            Plc  Time    Plc   #1   Plc  Time    Plc  Time     Plc   #2   Plc  Time    Time
===== ====================== === ===================== ==== ======= ==== ===== ==== ======= ==== ======= ==== ===== ==== ======= ========
    1 PHILIP CARTWRIGHT       10 JACKSONVILLE FL          4    2:06    6  1:27    2    8:45    3   12:17    8  0:56    3    3:55    17:06 
    2 BRADY COMERFORD         10 LARGO FL                 2    2:01    4  1:27    3    8:49    1   12:15    9  0:58    8    4:06    17:18 
    3 PHOENIX MARSIGLIO       10 GAINESVILLE FL           8    2:12    2  1:23    1    8:42    2   12:16   11  1:02   12    4:21    17:38 
    4 LUCAS YOUNG             10 KEY BISCAYNE FL          1    1:43    1  1:21    4    9:22    4   12:25   20  1:16   15    4:27    18:08 
    5 VAYLE JOHNSON           10 BRADENTON FL             5    2:08   19  1:49    5    9:36    8   13:33    6  0:55    2    3:46    18:12 
    6 COOPER CHESSER          10 ODESSA FL                3    2:02   13  1:40    9    9:49    7   13:30    2  0:49    4    3:56    18:14 
    7 AIDEN ROEDER            10 GOTHA FL                16    2:30    3  1:25   13   10:14   12   14:08    1  0:49    1    3:26    18:23 
    8 CAEDMON HIGGINS         10 SAINT PETERSBURG FL      7    2:11   10  1:35    7    9:43    6   13:28   12  1:03    5    3:56    18:27 
    9 ANDRES LUNA             10 LARGO FL                14    2:26    8  1:32   12    9:54   11   13:51    5  0:54    6    3:58    18:42 
   10 DYLAN JOHNSON           10 BRADENTON FL             9    2:17   11  1:38   10    9:50    9   13:43    7  0:55   13    4:22    18:59 
   11 CASEY CONGDON           10 OCOEE FL                11    2:18    5  1:27    6    9:39    5   13:22   18  1:14   18    4:38    19:14 
   12 PAUL KING               10 BOCA RATON FL           18    2:32    7  1:30    8    9:45   10   13:46   16  1:07   16    4:32    19:24 
   13 LOGAN GREENE            10 INDIAN ROCKS BEACH FL   12    2:23   15  1:44   15   10:18   15   14:24   10  1:01    7    4:04    19:28 
   14 BROOKER REVELL          10 SEBRING FL              13    2:25    9  1:34   16   10:20   14   14:18    4  0:53   11    4:21    19:31 
   15 JUDSON REBACK           10 NORTH PALM BEACH FL     15    2:28   18  1:49   11    9:54   13   14:11              22   15:41    19:59 
   16 PRESTON WILLIAMS        10 ORLANDO FL              19    2:35   16  1:47   17   10:45   16   15:06    3  0:52    9    4:13    20:10 
   17 KINGSLEY WICKSTROM      10 CLEARWATER FL            6    2:09   17  1:48   20   11:11   17   15:07   15  1:06   10    4:16    20:29 
   18 SHEPHERD REBACK         10 NORTH PALM BEACH FL     10    2:18   21  2:43   14   10:15   19   15:14   19  1:15   14    4:23    20:51 
   19 NOLAN WORKMAN           10 LARGO FL                20    2:36   20  1:54   18   10:52   20   15:21   14  1:05   19    4:46    21:10 
   20 TYLER WILLIAMS          10 ORLANDO FL              17    2:31   12  1:39   19   11:02   18   15:11   13  1:04   20    5:14    21:29 
   21 NOLAN STEPHENS          10 SEBRING FL              21    3:10   14  1:40   21   11:20   21   16:09   17  1:12   17    4:32    21:53 
   22 DAKOTA MENDRES          10 CAPE CORAL FL           22    3:14   22 18:23                22   20:21   21  1:16   21    6:10    27:47 
                                                                      Page 1
   6/17/2017  2:03PM